07.03.2020 Świętujemy Dzień Kobiet w Fundacji Geriatrics

Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Rok później natomiast, w 1910, Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet.

Dzień ten przypadał na 8 marca, jednak ze względów organizacyjnych w Fundacji Geriatrics był obchodzony w tym roku 07 marca 2020r. W spotkaniu integracyjnym z okazji Dnia Kobiet wzięło udział ponad 30 osób, w tym większość to seniorzy uczęszczający do CAS Geriatrics.

W takcie obchodów Święta Dnia Kobiet grupa teatralna Geriatrics Granda działająca przy Fundacji Geriatrics zaprezentowała swój pierwszy występ artystyczny, który wyreżyserowała Pani Leokadia Tam.

Spotkanie integracyjne zakończyło się wspólnym biesiadowaniem, przy bogato zastawionym stole.