Nie trać głowy! Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi.

„Profilaktyka nowotworów głowy i szyi. Nie trać głowy. Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworu głowy i szyi”.

Celem projektu jest wyłonienie na terenie małopolski i przeszkolenie osób odpowiedzialnych za realizację programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi.

Program prowadzony jest przez Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na terenie małopolski odpowiedzialne za realizację tego projektu będą  organizacje NGO:

1.Fundacja Geriatrics  – kontakt do osoby odpowiedzialnej za realizacje w/w projektu: Elżbieta Żytyńska-Chwast, e-mail: e.zytynskachwast@interia.pl

2.Fundacja „Dobrze, że jesteś” – kontakt do osoby odpowiedzialnej za realizacje w/w projektu: Potoczak Karolina, e-mail: karolina.potoczak@gmail.com

Serdecznie dziękuję Pani Magdalenie Cedzyńskiej i Irenie Przepiórkowskiej za przeprowadzenie dnia 15.02.2019r w Krakowie ciekawego szkolenia, umożliwienie wspólnej dyskusji inspirującej  do dalszych działań w zakresie profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

Do wszystkich, którzy się boją i są osamotnieni z swoją diagnozą:

Pamiętajcie rak to nie wyrok, to choroba przewlekła, którą można pokonać.

Jeśli chorujesz na raka i nie masz z kim o tym porozmawiać, potrzebujesz wsparcia emocjonalnego, zrozumienia, wysłuchania, wsparcia psychologicznego lub prawnego kontaktuj się z Fundacją Geriatrics, email: e.zytynskachwast@interia.pl, tel. 667248065.

W najbliższym czasie na stronie Fundacji Geriatrics: http://fundacjageriatrics.pl/ ukaże się zakładka pt. Nie trać głowy!, gdzie będą na bieżąco opisywane problemy, badania naukowe, dobre praktyki z zakresu profilaktyki nowotworów.

Osoby, które chcą się podzielić swoimi refleksjami na w/w temat, chcą przedstawić swoje badania naukowe na w/w temat, chcą współtworzyć zakładkę „Nie trać głowy” razem z Fundacją Geriatrics, zapraszam do kontaktu.

Razem możemy więcej zdziałać, niż w pojedynkę!

Wiceprezes Fundacji Geriatrics