12.06.2019r Debata kandydatów do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

12.06.2019r Debata kandydatów do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjno-opiniodawczym Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie współpracy Gminy Miejskiej Kraków z organizacjami pozarządowymi.

Dnia 12.06.2019r, o godz. 17.00, w Centrum Obywatelskim, przy ul. Reymonta 20, odbyła się debata kandydatów do KRDPP, którą zorganizował Urząd Miasta Krakowa i Centrum Obywatelskie z Krakowa. Debatę moderowała Dominika Jaźwiecka, która w pierwszej części zaprosiła do wspólnej rozmowy I Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kuliga i Aleksandrę Włodarczyk, członek KRDPP. Pan Prezydent omówił jakie korzyści czerpie miasto Kraków z działalności KRDPP. Następnie  Aleksandra Włodarczyk omówiła jakie korzyści czerpią organizacje pozarządowe z istnienia KRDPP.

W drugiej części debaty odczytano listę 29 kandydatów do KRDPP i omówiono zasady głosowania do KRDPP.      W debacie uczestniczyło tylko 15 kandydatów, którzy prezentowali swoje pomysły na działalność KRDPP.

Jednym z kandydatów do KRDPP jest Prezes Fundacji Geriatrics Elżbieta Żytyńska-Chwast.

Obecnie Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego kończy swoją kadencję. Przed nami wybory.

Mam nadzieję, że przedstawiciele różnych krakowskich organizacji pozarządowych zaufają Elżbiecie Żytyńskiej-Chwast i zechcą oddać na nią głos poparcia do KRDPP.

Jako Wiceprezes Fundacji Geriatrics zwracam się z prośbą do Zarządów innych krakowskich organizacji pozarządowych o oddanie głosu na kandydatkę do KRDPP Elżbietę Żytyńską-Chwast (kontakt tel. 667248065, email: e.zytynskachwast@interia.pl).

Głosować może każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Krakowa. Na formularzu do głosowania, podpisanym przez osoby upoważnione do reprezentacji, wskazać można ośmiu kandydatów do Rady.

Wiceprezes Fundacji Geriatrics

Marek Chwast

 

Close Menu