Spotkanie przedstawicieli Fundacji Geriatrics z Pawłem Synowiec- przedstawicielem Krainy Twórczości, Kreatikon Sp. z o.o. z Babic

Dnia 07.03.2018r przedstawiciele Fundacji Geriatrics wzięli udział w kursie instruktora robotyki Lego WEDO 1.0, Lego WEDO 2.0 i E-LEARNINGU ROBOCAMP.EU organizowanym na terenie Akademii Ignatianum w Krakowie przez Przedstawicieli Kraina Twórczości,  Kreatikon Sp. z o.o. z Babic  (http://krainatworczosci.pl/kontak).

W rozmowie z przedstawicielem firmy Kreatikon- Pawłem Synowiec dowiedzieliśmy się, że prowadząc zajęcia z budowania robotów LEGO, można wzbudzać u  dzieci i dorosłym, poprzez zabawę, różne pasje, zdolności manualne. Uczestnicy zajęć budują i programują fantastyczne roboty, które pokazują im jak działa otaczający je świat. Pod okiem specjalistów-doświadczonych instruktorów z firmy Kreatikon, uczestnicy zajęć uczą się informatyki, fizyki, historii, biologii, geografii i astronomii, itp.

Instruktorów Krainy Twórczości wyróżnia:

• autorski, wielokrotnie nagradzany program nauczania RoboCAMP,
  • profesjonalny sprzęt dydaktyczny,
  • nauka w małych grupach, zorientowana na pracę zespołową,
  • edukacja poprzez świetną zabawę,
  • rozbudzają pasje, kreatywność i potencjał drzemiący w każdym człowieku.

Polecamy wszystkim ten rodzaj edukacji i zabawy.

Marzena Woźniak