18.01.2020r wyjazd na baseny termalne

Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przy Regionalnym Centrum Informatyki Kraków  i  Fundacja Geriatrics zapraszają  dnia 18.01.2020r na wycieczkę w Dolinę Tatrzańską i Pogórze Gliczarowskie.

Wyjazd organizowany jest dla trzech grup:

Grupa I : ,,Miłośnicy pieszych wycieczek górskich– DolinaTatrzańska”

Przejście piesze po trasie : Dolina Javorova – Słowacja.

Czas przejścia: ok. 4 godzin. Dystans : ok. 8 km.

Uwaga: W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych trasa wycieczki może ulec zmianie.

Grupa II : ,, Miłośnicy narciarstwa – Małe Ciche ‘’

Zjazdy narciarskie w ośrodku narciarskim Małe Ciche.

Czas pobytu na stoku około 5 godzin.

Po zakończeniu wycieczki pieszej i zjazdów na stoku narciarskim planowany jest pobyt na termach – około 2,5 godziny.

Grupa III : Miłośnicy basenów termalnych Geriatrics

Baseny termalne : Terma Bania – Białka Tatrzańska.

Cennik : Strefa Zabawy, Relaksu i Saunarium, bilet bez limitu seniorski 109zł, normalny 135zł.

Baseny termalne : Terma Bania – Białka Tatrzańska.

Uwaga : sauny – strefa wyłącznie dla osób dorosłych.

Więcej informacji : www.termabania.pl

Przejazd po trasie : Kraków – Głogoczów – Nowy Targ – Białka Tatrzańska – Łysa Polana – Małe

Ciche – Bukowina Tatrzańska – Rabka – Myślenice – Kraków

Wyjazd w dniu 18.01. 2020r. ( sobota ) :

o godz. 06.30 spod uzdrowiska ( parking ) przy rondzie A. Matecznego

– przewidywany powrót do Krakowa w dniu 18.01.2020r. ok. godz. 20.00.

• Jedzenie : we własnym

Porady dodatkowe grupa I :

• Ubiór: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy ( ciepły sweter, polar ) oraz coś od Na nogi wkładamy

turystyczne buty , sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie – mogą być użyteczne zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki. Zapasowe suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych , nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.

• Jedzenie: przygotujcie sobie kanapki na cały dzień – każdy według potrzeb ( w górach chce się jeść ). Pamiętajcie o czymś do picia – półtora litra wody mineralnej na osobę.
  • Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada , cukierki – dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/ i kawy w termosie. Dobrze mieć swój kubek.
  • Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z Bandaż elastyczny jest również wskazany. Dodatkowo proszę zabrać tzw. ,, raczki‘’.
  • No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w

Informacje dodatkowe grupa II :

Stacja narciarska znajduje się we wsi Małe Ciche. Stok umiejscowiony jest między szczytami Wierch Zgorzelisko i Zadni Wierch. Stok jest sztucznie naśnieżany , oświetlony i ratrakowany , główne trasy mają 1.300 i 800 metrów długości. W ośrodku narciarskim trasy oznaczone są kolorem niebieskim.

Cennik : bilety 4 h : 55 zł. – 75 zł.

Więcej informacji : www.maleciche.com

Informacje grupa III:

Zapisy do tej grupy prowadzi Prezes Fundacji Geriatrics pod numerem tel. 667248065, e.zytynskachwast@interia.pl

Koszty : Członkowie PTT : dorośli – 30 zł. dzieci do lat 18 – 27 zł.

Pozostali : dorośli – 35 zł.           dzieci do lat 18 – 32 zł.

Zapisy do dnia 16.01.2020r. przyjmują oraz szczegółowych informacji udzielają

• Dariusz Wójcik,  tel. 514 – 541 – 043, email. dwojcik3@op.pl
  • Elżbieta Żytyńska-Chwast, tel. 667-248-065, e.zytynskachwast@interia.pl (grupa III)

Wpłatę należy dokonać do dnia 16.01.2020r. na konto bankowe Koła PTT przy RCI Kraków

BOŚ Bank 34 1540 1115 2111 2797 5378 0001 z dopiskiem w tytule przelewu :

,, Wycieczka 18.01.‘’ – imię i nazwisko wszystkich osób na które dokonana jest wpłata.

www.rci-krakow.ptt.org.pl